Zöldség párolás

Zöldség párolás

4727 0

Hogyan kell a zöldségeket párolni?

Az ételek, különösen a zöldségek párolóedényben történő főzése a legegészségesebb módja az ételek elkészítésének. A párolt zöldségek elkészítése viszonylag kevés erőfeszítést és időt igényel, ezért kiváló választás a rohanó életmódunkhoz. Ráadásul fantasztikus alternatívája a laktató és egészségtelenebb köreteknek, mint például a sült krumpli, ami helyettesítheti.

  1. A párolásnak két fő megközelítése van, amelyek a következők:
  • Az első módszer többnyire abból áll, hogy a zöldségeket egy egyedi, két részből álló párolóedényben pároljuk meg (ez az igazi párolás).
  • Miután alaposan megmostuk, a zöldségeket ezután tetszőleges formára, leggyakrabban kis kockákra vágjuk.
  • Tegyél egy kis vizet a pároláshoz használt edény aljára.
  • A feldarabolt zöldségeket tegyük a lábasnak abba a részébe, amelynek a fedőhöz közelebb vannak a lyukai.
  • Helyezze a fedelet az edény tetejére.
  • Forralja fel a fazék vizet, majd főzze a zöldségeket a kívánt ideig, amíg megpuhulnak.
  1. A második módszert párolásnak nevezik, és a zöldségeket a saját levükben főzik, miközben egy pici zsiradékot is hozzáadnak.
  • Az előző módszerrel megegyező lépéseket követve a zöldségeket megmossuk, majd apró kockákra vagy szeletekre vágjuk.
  • Egy mély aljú serpenyőben közepes lángon olvasszunk fel egy kis vajat vagy növényi olajat. Az olaj helyett a vaj felhasználása olyan megoldás, amely táplálóbb és sok esetben ízletesebb is. Az olívaolaj, amely sokkal egészségesebb, mint a hagyományos napraforgóolaj, használható az ételkészítés során, ha az elkészítendő ételnek megfelelő.
  • Az apróra vágott zöldségek hozzáadása után azonnal öntsünk rá egy kis mennyiségű, talán egy deciliternyi vizet, hogy a zöldségek ne barnuljanak meg.
  • A fedőt rá kell tenni a lábosra, és a zöldségeket addig kell párolni, amíg ízlés szerint megpuhulnak.

Tippek: 

  • Az éppen gőzölgő folyadékot ne dobja ki, hanem használja fel levesek, és mártások készítéséhez; ha kihűlt, kiváló ital a szervezet megtisztítására.
  • Nem szükséges sót adni a zöldség párolásához használt vízhez, különösen akkor, ha fűszeres ízű mártással vagy öntetekkel párosítjuk.
  • A zöldségek alapos megmosása fontos a párolás előtt, de hámozásukra általában nincs szükség.
  • Egyes zöldségfajták egészben is párolhatók (pl. bébi cukkini, bébirépa stb.).
  • A mikrohullámú sütő egy másik lehetséges főzési mód a vajon pároláshoz. Használjon erre a célra egy olyan jénai üvegből készült tálat, amelynek van fedele. Ezután következik a párolás, amelyet párolásnak is nevezhetünk, és körülbelül húsz percig tart. Ráadásul a mikrohullámú sütőben történő melegítés során a zöldségek belső szerkezetének tönkremenetelét okozza a sugárzás, amely a zöldségek melegítésekor keletkezik.

A párolt  zöldségeket önmagukban, mindenféle mártás vagy öntet nélkül is fogyaszthatjuk, de akár natúrként is tálalhatjuk. A sült burgonyánál vagy rizsnél sokkal egészségesebb megoldás, ha köretként használjuk, akár natúr, akár mélyhűtött húsdarabokkal tálaljuk.

Érdekelhet még

klímaberendezést tisztítani

Tisztítani a klímaberendezést

Publikálta - 2024-02-20 0
A klímaberendezések megfelelő működéséhez és élettartamának meghosszabbításához rendszeres tisztításra és karbantartásra van szükség. A jól karbantartott klímaberendezések nem csak tovább…
csuklás elmulasztása

Csuklás elmulasztása

Publikálta - 2023-02-09 0
A csuklás valójában a rekeszizom reflexszerű, akaratlan, görcsös, ismétlődő összehúzódása, összerándulása. Jellegzetes hanggal és a felsőtest megremegésével jár együtt. A…
hajpakolás házilag

Hajpakolás házilag

Publikálta - 2023-02-28 0
Íme pár kipróbált és  bevált házi gyógymód hajproblémákra: Észreveszel valamilyen hajproblémát? Nem kell eladósodnod, hogy rendbe hozd a hajadat. Az…
védekezni a nyestek ellen

Védekezni a nyestek ellen

Publikálta - 2024-02-22 0
A nyestek igaz, hogy aranyos szőrmókoknak tűnnek, de sajnos rengeteg kárt okozhatnak az embereknek: megbonthatják a tető szigetelését, megrághatják a…