tojás frissesége

Tojás frissesége

Publikálva: at 11:35
418 0

Sokféle módszer létezik annak megállapítására, hogy a tojás még friss-e vagy sem. Ha a tojások már egy ideje a kamrában pihennek, és nem biztos benne, hogy még fogyaszthatóak, elkerülheted a kellemetlen meglepetéseket, ha egyesével feltöröd őket.

Megfelelően tárolva egy doboz friss tojás a vásárlást követően legalább egy hónapig eltartható. A biztonság kedvéért mindig jobb kétszer is ellenőrizni és teszteket végezni. Abban az esetben, ha a húsvét előtti napokban túlköltekeztél, vagy ha már előre feltöltötted a kamrát vészhelyzeti készletekkel, az alábbi eljárásokkal megállapíthatod, hogy a tojások még fogyaszthatóak-e.

Feltörés előtt

Vizes módszer:

  • Ez az egyik legismertebb módszer, és csak körülbelül egy percet vesz igénybe. A módszer elsődleges előnye, hogy nem kell feltörni a tojásokat annak megállapításához, hogy azok záptojások-e vagy sem. Mivel a levegő idővel felhalmozódik a tojásban, ezzel a módszerrel meghatározható a tojás kora.
  • Az eljárás során egy tálat meg kell tölteni hideg vízzel, és minden tojást egyenként bele kell dobni. Amelyik a tál aljára süllyed, az a legfrissebb, amelyik középen úszik vagy a tál alján lebeg, az már nem friss, de még ehető, és amelyik a tetején úszik, az a romlott. Ez utóbbit nem szabad nyersen fogyasztani, ezért nem szabad a tiramisuba tenni, de sütés vagy főzés után nyugodtan fogyasztható.

A tojás megrázása:

  • Egyszerűbb megközelítés, mint a nedves módszer, de kisebb a siker valószínűsége. Amikor egy tojás megöregszik, a benne lévő fehérje kiszárad, és a benne lévő levegő mennyisége megnő. Ha megrázod, és az meginog vagy kotyog, akkor valószínűleg nem friss.

Feltörés után

A sárgája és a fehérje összefolyik:
A friss tojás szétválasztása könnyű, mert a sárgája a helyén marad, és maga a tojás kerek, a fehérje pedig kerek. Ami még rosszabb, ha a tojás romlott, a sárgája és a fehérje összeolvad. A zavaros fehérje és a lapos sárgája azt jelzi, hogy a tojás régi, de melegítés után felhasználható.

 

Érdekelhet még

trombózis

Trombózis tünetei és kezelése

Publikálta - 2022-10-31 0
Soha ne próbálja meg egyedül kezelni a trombózist, ehelyett forduljon orvoshoz, aki erre az állapotra specializálódott. Ha kétségei vannak afelől,…
korhelyleves

Eredeti korhelyleves recept

Publikálta - 2022-09-10 0
Hozzávalók: 30 dkg sertéstarja (füstölt) 20 dkg füstölt szalonna (csemege) 25 dkg csípős kolbász 2 nagy fej vöröshagyma 2 gerezd…
majonézes tonhalkrém

Majonézes tonhalkrém készítése

Publikálta - 2022-09-27 0
HOZZÁVALÓK: 2doboz tonhalkonzerv kevés citromlé só bors 1fej vöröshagyma 1csok petrezselyemzöld 3ek majonéz 4ek joghurt Elkészítése: A lecsepegtetett tonhalat tegye…
bárányhimlő kezelése

Bárányhimlő Kezelése

Publikálta - 2022-08-22 0
A bárányhimlő jelei és kezelése: Ősszel és télen a bárányhimlő (varicella) az egyik legelterjedtebb betegség. Az elszigetelt falvakban élő 3…
gyomorfájás megszüntetése

Gyomorfájás megszüntetése

Publikálta - 2023-01-09 0
Ha gyomorfájás jelentkezik, mit tehetsz otthon, hogy enyhítsd? Számos lehetőség van a gyomorfájás otthoni kezelésére, ha nincs gyomor-bélrendszeri problémád. Először…

Leave a comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük